Pokovování ponorem

Moření hliníku

Rozměry výrobku:

  • Délka: max. 1.700 mm

  • Šířka: max. 700 mm

  • Výška: max. 1.550 mm

Hliník se jako materiál v automobilovém průmyslu používá v celkem velké míře již delší dobu. Jako plechové díly nebo jako odlitky se v posledních letech díky nejrůznějším způsobům legování oblast jeho použití výrazně rozšířila. A to nejen

z důvodu aktuální diskuse ohledně CO2, avšak i z důvodu výhody značné úspory hmotnosti v porovnání s ocelí získává hliník v automobilovém průmyslu dále na významu. Materiálově specifické vlastnosti hliníku často vyžadují i speciální postupy povrchového ošetření, které teprve umožňuje jeho další použití. Zde zaujímá technologie mořením zvláštní význam.

Potenciál tohoto materiálu jsme si začali uvědomovat na samém počátku jeho využití v automobilovém průmyslu a tak jsme již v roce 1999 spustili naší první linku moření dle nejpřísnějších automobilových norem. Pasivace mořením se prosadila na trhu jako předúprava před lakováním, svářením nebo lepením. V našem procesu moření docílíme právě těchto speciálních požadavků týkajících se čistoty a smáčivosti ošetřených povrchů.

Naše služby

Arens Oberflächenfullservice - Moření hliníku